Poradna - Access 2013 datum a čas: formát setiny sekundy
hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto témaAccess 2013 datum a čas: formát setiny sekundy - diskuze na toto téma |
Dobrý den,
poradíte mi, jak v Accessu 2013 zadávat hodnoty ve formátu mm:ss,00? Potřebuji zadávat změřený čas závodníků v setinách sekundy a dále s hodnotou pracovat jako s časem.
Moc děkuji.
Petra Formát MS Access datum a čas prostě neumožňuje zobrazit desetiny nebo setiny vteřin.
V tvém případě pracuješ s hodnotou času ne s formátem času.
jméno dosažený čas pořadí
XY 12,29 s 1
XZ 12,35 s 2
Táto funkce dělá přesně to co popisuješ, ale s aktuálním časem, kde výsledek je String ne Date.
Public Function Cas() As String
Cas = Format(Now, "nn:ss") & "," & Right(Format(Timer, "#0.00"), 2)
MsgBox (Cas)
End Function
Nerozumím výrazu 'a dále s hodnotou pracovat jako s časem'
můžeš to víc popsat, nebo připojit ukázkový soubor?
Odpověď Ahoj Luboši,
je to tak, že potřebuji data, která jsme v loňském roce zaznamenávali do Excelu (viz obrázek) zpracovávat v Accessu.
V Excelu byl v buňkách s časem vlastní formát mm:ss,00. Fungovalo to tak, že časomíra změřila závodníkovi čas v setinách sekundy. Tento čas byl zaznamenán do excelovské tabulky a výsledný čas opět na setiny sekundy byl počítán jako zaběhnutý čas + penalizace na jednotlivých disciplínách v sekundách. Podle tohoto výsledku se přepočítávalo pořadí.
Takže jsem zde chtěla taky 2 sloupečky s časy na setiny sekundy (ne jako string), abych k nim mohla přičítat penalizace.
P. S. Snaha tabulku naimportovat z Excelu je zbytečná. Sloupec se vytvoří v datovém typu Datum a čas, formát nn:ss. Setiny chybí:-(
Dík.
Petra
Odpověď Při nejhorším jsem si říkala, že budu mít čas nn:ss v jednom poli a setiny uložím do druhého pole, a po přičtení penalizace k prvnímu poli budu výsledek zobrazovat jako string součtem 2 polí. Ani se řazením by nebyl problém. Ale přijde mi to jako "prasárna", které bych se chtěla vyhnout. Použila bych to opravdu jen v krizi... Odpověď Ahoj Petro, Excel ani s vlastním formátem neumí zobrazit čas v setinách sekundy, i když v Excelu to tak na první pohled vypadá.
Zůstává proto jediné a to simulovat v Accessu excelovskou tabulku. Zvolil jsem tenhle postup, protože mně nic lepšího nenapadá, aby to pak opravdu nevypadalo, jako "prasárna" i když možná roztomilá. Zadávat data můžeš do tabulky, nebo přímo do dotazu. Pochopitelně funkce "VyslednyCas" by musela být mnohem robustnější, aby ošetřila i případy jako setina sekundy > 99, nebo minuta > 59, penalizace jiná než 10 atd. ale to není tvůj případ. Podívej se na to a dej mi vědět.
Odpověď |